Jak dobrać rekuperator dla mojej rodziny

Marzenia się spełniają…zostałeś bohaterem, Twoja rodzina przeprowadza się do nowego domu! Żona i dzieci urządzają swoje kąty, otaczają się ukochanymi przedmiotami. Wreszcie możemy mieć psa…! Wszyscy są szczęśliwi, Ty też, dlatego na wiele możesz się zgodzić. Ale są takie rzeczy, których się nie negocjuje. Musisz twardo trzymać się reguł:

  1. Zimą chcę oszczędzać energię i chronić rodzinę przed smogiem
  2. Chcę oszczędzać energię cały czas nie tylko gdy temp na zewnątrz jest dodatnia.
  3. W czasie snu ważna jest odpowiednia ilość świeżego powietrza – nie interesuje mnie urządzenie, pracujące na minimalnej wydajności w nocy, powietrza ma być wystarczająco dużo, a w domu ma być cicho.
  4. Po wejściu do domu chcę szybko oczyścić powietrze w domu z zanieczyszczeń, które dostają się w trakcie otwierania, drzwi wejściowych, bramy garażowej czy balkonu.
  5. Latem chcę efektywnie chłodzić dom powietrzem zewnętrznym i chcę zużywać tylko tyle energii ile wystarczy do zapewnienia komfortu rodzinie. Dlaczego ma używac rekuperatora, który zima ma zbyt wysoką wydajność, a latem zbyt małą.
  6. Nie mam czasu na zabawę ze sterownikiem centrali – płacę wymagam – urządzenie ma myśleć za mnie.
  7. Posiłki są ważne dla mojej rodziny. Razem gotujemy, razem je spożywamy dzieląc się w tym czasie wrażeniami z minionego dnia. Okap kuchenny nie może nam zakłócać najpiękniejszej chwili dnia… Musi działać skutecznie i cicho. Hałas to też zanieczyszczenie…